Рак шийки матки. Лікувати чи запобігти?

Діагностика патологічних процесів шийки матки є однією з актуальних проблем в гінекології, так як передпухлинні процеси та рак шийки матки є найбільш частими захворюваннями.
Рак це важке захворювання, яке щорічно забирає життя людей. На превеликий жаль ні одна людина не застрахована від цього захворювання. Воно може виникнути в любому органі в любий момент. Сучасна медицина не може гарантувати пацієнту повну відсутність пухлини.

Але є засіб, значно більш дієві, ніж рання діагностика раку. Мова йде про профілактику виникнення передракових процесів шийки матки та раку шийки матки.

Відомо, що найбільш достовірним в діагностиці патологічних процесів шийки матки є комплексний метод обстеження, який включає: цитологію(РАР-тест), кольпоскопію, цервікоскопію, гістологічне дослідження матеріалу прицільної та конусовидної біопсії. Ці обстеження гарантують, що жінка, яка дотримується необхідної періодичності обстежень не захворіє раком шийки матки. Всі ці методи допомагають виявити різні зміни будови клітин, які можуть передувати розвитку раку шийки матки. Виявлення цих змін і їх відповідне лікування дозволяє попередити це важке захворювання.

Таким чином основна ціль цих обстежень – це профілактика виникнення передракових захворювань шийки матки та раку шийки матки. Точність цих методів діагностики, за умови, що вони виконуються правильно в спеціалізованих кабінетах та клініках не піддаються сумніву. Від моменту появи порушень в будові клітин до моменту появи раку шийки матки, як правило, проходить кілька років. І якщо в цей час жінка приділяє увагу своєму здоров’ю і отримує відповідну терапію дозволяє уникнути виникненню раку шийки матки.

Лікар акушер-гінеколог
Засаднюк Тетяна Броніславівна

Leave a reply