УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ І МАЛОГО ТАЗУ

Ультразвукове дослідження черевної порожнини і малого тазу – сучасний спосіб достовірно діагностувати патології та зміни внутрішніх органів. Його роблять дорослим і дітям незалежно від статі. Завдяки УЗД лікар може визначити, що турбує пацієнта й підібрати правильну схему лікування.

Показання для проведення УЗД черевної порожнини
На ультразвуковому дослідженні черевної порожнини обстежують шлунково-кишковий тракт, печінку, підшлункову залозу, надниркові залози, селезінку та сечостатеві органи.

Основні випадки, коли потрібно робити УЗД черевної порожнини:

підвищене газоутворення;
часте здуття живота;
печія та відрижка;
тяжкість в шлунку;
біль у животі;
гострі болі справа під ребрами;
жовтизна шкіри.
УЗД зачеревинного простору та черевної порожнини дозволяє виявити на ранній стадії гепатит, цироз, кісту, камені, холецистит, а також зміни структури органів і розмір кровоносних судин. Таке обстеження дозволяє усебічно розглянути патології.

Коли треба робити УЗД органів малого тазу
Зазвичай таке обстеження назначають у наступних випадках:

порушення менструального циклу;
вагітність;
запальні процеси;
прийом контрацептивів;
хвороби молочних залоз;
спостереження розвитку плоду в утробі;
чоловікам з хворобою передміхурової залози;
хвороби сечового міхура.
Профілактичні ультразвукові огляди дозволять виключити гінекологічні хвороби.

Протипоказання
Таке обстеження не має протипоказань. Єдине, через що обстеження може бути перенесене, це наявність відкритих ран на тій ділянці тіла, по якій треба водити датчиком. Також трансвагінальне дослідження не радять робити дівчатам, які не живуть статевим життям, і жінкам після гінекологічних операцій. У інших випадках УЗД повністю безпечно.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини у Medicover Львів
Перед процедурою потрібна невелика підготовка. Вона дуже важлива для достовірності результатів. У кишечнику не повинно бути повітря, тому за 3 дні до процедури треба:

виключити газотвірні продукти (сирі фрукти та овочі, здобу, бобові і молочку);
приймати лікарські препарати для усунення газоутворення (при необхідності);
за день до процедури увечері випити активоване вугілля відповідно до своєї ваги;
процедуру виконувати на голодний шлунок.
Якщо ж говорити про УЗД ОМТ, то воно не вимагає особливої підготовки. Його виконують трансабдомінально або трансвагінально. Трансабдомінальне обстеження нирок, сечового міхура і внутрішніх статевих органів проводиться через черевну стінку на повний сечовий міхур. Тому за годину до процедури треба випити 800 – 1000 мл води. При трансвагінальному обстеженні в піхву жінки вводиться датчик, тому виконувати його треба тільки після місячних. Лікарі рекомендують першу половину менструального циклу до овуляції.

Як проходить процедура
На УЗД черевної порожнини та при трансабдомінальному обстеженні малого тазу лікар оглядає внутрішні органи через черевну стінку, на якій нанесений прозорий гель. Пацієнт лежить на спині або на боці, а фахівець водить по ділянці датчиком і в реальному часі бачить патології внутрішніх органів.

Ультразвукове обстеження органів малого тазу у жінок трансвагінальним способом часто використовується при гінекологічних обстеженнях. Для процедури застосовується спеціальний вагінальний датчик, який вводиться в піхву і допомагає розглянути матку, яєчники і маткові труби. Зображення на моніторі вказує максимально точно на запальні процеси, зміни в розмірах і структурі внутрішніх статевих органів.

Відхилення в роботі шлунково-кишкового тракту і органів малого тазу приносять дискомфорт і погано впливають на здоров’я усього організму в цілому. Тому, щоб не запускати хворобу, слід проходити профілактичні огляди один раз на рік. У медичному центрі Medicover таке обстеження займає усього 20 – 30 хвилин. Рання діагностика дозволяє скоротити час і вартість лікування.

Leave a reply