Безпліддя – це такий стан, коли вагітність у жінки не настає протягом одного року (півроку, якщо вік жінки > 35 років) регулярного статевого життя без застосування засобів контрацепції. Первинним безпліддя вважається в тому випадку, якщо у жінки ніколи не було вагітностей, а вторинним – якщо у жінки була хоча б одна вагітність, незалежно від того, чим вона закінчилася (пологами, викиднем або абортом).

Чоловічий фактор вважається причиною безплідного шлюбу в тому випадку, якщо жінка здорова, а в чоловіка спостерігається різке зниження запліднюючої здатності сперми. При сполученні жіночої і чоловічої безплідності має місце комбінована форма безпліддя. У деяких випадках навіть повне і поглиблене обстеження не дозволяє визначити причину безпліддя. Тоді ставиться діагноз безпліддя неясного походження, або ідіопатичне безпліддя.
Згідно класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, розрізняють 16 причин чоловічого і 22 причини жіночого безпліддя. Існує певний алгоритм у проведенні обстеження при безплідді

Leave a reply