Останнім часом однією з динамічно розвиваючихся медичних галузей стала спортивна медицина та реабілітація. Які займаються у всіх напрямках і допомагають відновленню втрачених або порушених функцій організму. Актуальним напрямом відновлювальної медицини є кінезіотейпінг (кінезіотейпування).

Кінезіотейпінг — технологія накладення спеціальних еластичних пластирів (кінезіотейпів), що застосовуються для профілактики та природнього прискорення процесу відновлення та реабілітації при травмах суглобів, м’язів, зв’язок і забиттях м’яких тканин. Кінезіотейпінг знайшов своїх прихильників у багатьох країнах світу, оскільки почав широко застосовуватися в спортивній медицині, реабілітації та фізіотерапії. Кінезіотейпи — це еластичні клейкі стрічки, виготовлені з високоякісної бавовни та покриті гіпоалергенним шаром клею на акриловій основі. Еластичні властивості кінезіотейпів близькі до еластичності епідермісу. Бавовняна основа тейпов не порушує дихання шкіри та випаровування з її поверхні. Це дозволяє використовувати кінезіотейпи у водних видах спорту і не створює обмежень по догляду за тілом.

Метод кінезіотейпування дозволяє полегшити природний хід лікувального процесу, дозволяє підтримати і стабілізувати діяльність м’язів і суглобів без обмеження діапазону рухів тіла. Він використовується для успішного лікування різних ортопедичних, нервово — м’язових та неврологічних розладів. Поєднання методу кінезіотейпування з лікувально — фізкультурними комплексами показали набагато кращі результати в порівнянні з іншими загальноприйнятими методами лікування.

У середині 1970-х років доктор Кензо Казе був відомим ліцензованим японським фахівцем в області хіропрактики та акупунктури. Він розробив стрічку, яка мала текстуру і еластичність, наближену до живої людської шкіри, як альтернативу жорстким та нееластичним спортивним стрічкам, з якими він зіткнувся при лікуванні своїх пацієнтів. Шляхом проб і помилок доктор Казе визначив, що джерелом розладів були насправді м’язи, а не суглоби чи кістки. Стабілізуючи суглоб, він побачив, що для досягнення оптимальної корекції функції та стану суглобів, більш ефективно накладення стрічок на навколосуглобові м’язи.

Велику популярність кінезіотейпінг отримав після Олімпійських ігор в Сеулі, коли весь світ дізнався і почав їх використовувати. В даний час кінезіотейпінг застосовується як у спортивній так і в відновлювальнній медицині.

Кінезіологічні стрічки використовується для/при:

відновлення нервово — м’язової системи;
зменшення болю;
поліпшення м’язової роботи;
запобігання травм;
поліпшення кровообігу та загоєння;
м’язово-фасціальних синдромах;
посттравматичних больових синдромах;
ударах м’яких тканин;
бурситах;
пошкодженнях сухожильно-зв’язкового апарату;
неврологічних проявах остеохондрозу поперекового відділу хребта.

Метод кінезіотейпінга доцільно застосовувати в комплексному відновлювальному лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, які супроводжуються дисбалансом м’язів. Подальше вивчення функціонального стану м’язів, шляхом мануально — м’язового тестування, дозволить зрозуміти компенсаторні та адаптаційні реакції опорно-рухового апарату людини. Кінезіотейпи сприяють активації мікроциркуляції в шкірі і підшкірно-жировій клітковині, зменшують больовий синдром, відновлюють функцію гіпотонічної м’язи, а на сегментарному рівні — впливають на асоційовані внутрішні органи. Всі ці якості кінезіотейпів забезпечують створення сприятливих умов для одужання.

Необхідно відзначити, що в незалежності від лікувальних дій кінезіотейпінга, він не повинен застосуються без лікувальної фізкультури. Кінезіотепінг необхідно використовувати у поєднанні з правильними вправами спрямованими на зміцнення і розтягнення м’язів.

Слід взяти за правило накладати пов’язки та ортези тільки тим спортсменам, які готові виконувати рекомендовані вправи на розробку суглоба і зміцнення м’язів.

Leave a reply