Одним з найсерйозніших ускладнень варикозу є тромбофлебіт – процес, при якому на внутрішній стінці вени утворюється тромб із наступним запаленням. Ця патологія небезпечна тим, що тромб може відірватися, з потоком крові потрапити в легеневу артерію (ТЕЛА – тромбоемболія легеневої артерії) і спричинити смерть людини. Саме тому варикозне розширення вен є небезпечним захворюванням, яке необхідно лікувати.

Симптоми варикозних вен (ось які симптоми повинні змусити вас насторожитися):

1. Біль.
Причин болю при варикозі вельми і вельми багато. Різновид болю при варикозі також вельми багатий:
– Гарячий пульсуючий біль
– Нічні судоми і свербіж у м’язах
– Болі при ходьбі
– Біль по ходу венозних стовбурів
– Загальна біль і ломота в ногах
2. Набряки в ногах.
3. Почуття розпирання і важкості в ногах.
4. Зміни шкіри. Спочатку шкіра стає сухою, з’являється пігментація – шкіра ніг темніє, покривається коричневими «плямами». Пізніше до цих симптомів можуть приєднатися різні дерматити, екземи і так звані трофічні розлади у вигляді ранок, що погано гояться, аж до утворення виразок.
5. Покручені, подовжені варикозні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп, з мішкоподібними, циліндричними або змішаними розширеннями.
6. Судинні зірочки (телеангіоектазії). Так, до групи пацієнтів з варикозною хворобою вен відносять і осіб з розширенням дрібних вен, оскільки причини появи їх – одні й ті ж.

Найбільш ранні стадії розвитку варикозної хвороби дуже складно піддаються виявленню і діагностиці, адже на самих ранніх стадіях хвороби відсутня основна її ознака – варикозне розширення вен. А перші і самі ранні симптоми варикозного розширення вен, такі як відчуття тяжкості ніг, помірний біль в ногах, підвищена стомлюваність, зустрічаються і при початкових стадіях захворювань артерій, плоскостопості, поперековому остеохондрозі. У таких складних випадках поставити правильний діагноз самому неможливо – потрібно консультація лікаря або навіть декількох фахівців – хірурга, флеболога, невролога, кардіолога.
Найчастіше жінки помічають перші ознаки варикозу навесні, коли можна змінити гардероб, але невідомо звідки з’явилися венозні «візерунки» на ногах, гомілках і стегнах. Нога деформується, стає синюшною і непривабливою.

Найперші симптоми варикозного розширення вен ніг, за якими ви самі можете запідозрити початок варикозної хвороби, – це посилення малюнка вен на шкірі ніг. Цей дефект, як ми вже відзначали, найчастіше відзначають у себе молоді жінки: на гомілках або на стегнах вони помічають вени, яких раніше не було. Жінок турбує ця судинна сіточка лише як косметичний дефект. Такі пацієнтки найчастіше якщо й звертаються до флеболога, то лише для усунення косметичного дискомфорту. Прогресування варикозної хвороби вже проявляється виступаючими над поверхнею шкіри варикозних вузлів. Виявити варикозні вузли найчастіше можна на внутрішній поверхні гомілок або стегон. При довгій ходьбі або тривалому стоянні проявляється такий симптом варикозу як стомлюваність, тяжкість у ногах, відчуття розпирання (найчастіше – в литках). Ці симптоми особливо яскраво проявляються при тривалому перебуванні в положенні сидячи або стоячи. З’являється також і ниючий або гострий біль в місцях варикозних вен (розширених вен), судоми в литкових м’язах, особливо до вечора, а іноді й вночі.

Але варикоз, якщо їм серйозно не займатися, не відступає, прогресує. З часом з’являються такі симптоми варикозних вен як покручені темно-сині внутрішньошкірні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп і схожі на грона перестиглого червоного винограду. Все це супроводжується розпираючим болем в ногах і литках, почуттям жару в ногах, нічними судомами в литкових м’язах, набряками. Поступово до цих симптомів приєднуються зміни шкіри. Спочатку шкіра стає сухою, вона темніє, на ній з’являється пігмент – коричневі плями. Трохи пізніше починають приєднуватися так звані трофічні розлади: погано загоюються ранки-екземи і навіть виразки. Біль починає турбувати все частіше, особливо у другій половині дня або по вечорах.

Leave a reply